"Pan Tadeusz XXI wieku" dla Tomka
23-04-2018

Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz...” (autor nieznany).

23 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Pan Tadeusz XXI wieku”. Sztukę tę według scenariusza Joanny Czaczkowskiej, Klaudii Główczyńskiej – uczennic klasy 2 L przygotowali uczniowie klasy 2L Technikum nr 1 w Jędrzejowie oraz szkolne Koło Miłośników Teatru, działające w szkole.

Uwspółcześniona historia postaci znanych nam ze szkolnej lektury z gwiazdką: Zosi, Telimeny, Tadeusza, Hrabiego i innych przyciągnęła uwagę widzów, a sceny i gagi komiczne i znane z YouTube’a przeboje nie pozwoliły ani przez chwilę na nudę.

Nie tylko nasi widzowie, ale i my też bawiliśmy się świetnie, gdyż prezentując nasze talenty aktorskie, mieliśmy świadomość, że pomagamy!!! Spektakl nasz był występem charytatywnym, w czasie którego zbieraliśmy pieniądze dla ucznia naszej szkoły - Tomka Molendy z klasy III I.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za dobrowolne wpłaty za bilety wstępu. Zysk z przedstawienia zostanie przekazany Mamie Tomka.

W spektaklu wystąpili:

• Narrator 1 - Daniel Skowronek.
  • Narrator 2 - Magdalena Klasińska.
  • Tadeusz - Jakub Kuliński.
  • Hrabia - Dominik Głuszek.
  • Telimena - Justyna Mitręga.
  • Zosia - Weronika Trawa.
  • Minister Oświaty - Karolina Baran.
  • Gajowy - Szymon Wróbel.
  • Sędzia - Albert Maciąg.
  • Ksiądz Robak - Ernest Znojek.
  • Adam Mickiewicz - Andżelika Łozińska.
  • Gerwazy - Oskar Jaskólski.
  • Wojski - Tomasz Chabior.
  • Asesor - Filip Nawrot.
  • Rejent - Kacper Kowalski.
  • Niedźwiedź - Kuba Kurek.
  • Lokaje - Patrycja Wójcicka, Klaudia Trela i Katarzyna Grzegorczyk.
  • Uczeń 1 - Jakub Foremnik.
  • Uczeń 2 - Adrian Skuciński.

• Reżyseria - Joanna Czaczkowska, Klaudia Główczyńska i Agnieszka Maciąg-Wojtanowska.
  • Scenariusz - Joanna Czaczkowska, Klaudia Główczyńska.
  • Muzyka - Maksymilian Grabalski i Wiktor Skowronek.
  • Scenografia - Joanna Czaczkowska, Klaudia Główczyńska, Karolina Baran, Magdalena Ciupka, Miłosz Rusek, Michał Staszewski.
  • Kostiumy i rekwizyty – uczniowie klasy 2L oraz Pan Ireneusz Ślusarczyk - jędrzejowski animator kultury, pracownik Centrum Kultury w Jędrzejowie.
  • Zdjęcia - Patrycja Kowalska, Artur Śliz i Agnieszka Maciąg-Wojtanowska.

Nasze przedsięwzięcie możliwe było dzięki LUDZIOM WIELKIEGO SERCA!!! Dziękujemy wszystkim za pomoc ofiarowaną Tomkowi.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska