Pasjonaci artystyczni
21-05-2018

W dniu 21 maja 2018 r. w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu odbyła się szósta edycja wydarzenia “Pasjonaci artystyczni”, w którym wzięło udział wielu młodych ludzi z pasją. Warsztaty były przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. W zajęciach uczestniczyło ośmioro uczniów naszej szkoły, którzy zostali wybrani spośród wielu zainteresowanych.

Celem spotkania było przede wszystkim zainspirowanie młodych ludzi do rozwijania i pielęgnowania własnych pasji, wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz umożliwienie kontaktu z osobami, które osiągnęły w życiu sukces zawodowy.

Wydarzenie rozpoczęło się od autoprezentacji zaproszonych gości, którzy przedstawili młodzieży własną ścieżkę do sukcesu. Mówcami byli: Kamila Drezno – uczestniczka „Tańca z gwiazdami”, właścicielka szkoły tańca, Ewa Łukawska – projektantka, Anna Kaleta – fotograf, Aleksandra Chłodnicka – właścicielka cukierni „Ale Babeczka” oraz Kabaret Skeczów Męczących.

Kolejnym punktem wydarzenia były warsztaty tematyczne. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat: „Każdy jest fotografem – fotografia artystyczna a współczesne trendy” oraz „Wytańcz swoje marzenia – wystarczy powiedzieć - Chcę”.

Podczas warsztatów fotograficznych zorganizowano i przeprowadzono konkurs, w którym pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Kielis uczeń klasy 2i. Na podium stanął również Bartłomiej Wąchała uczeń klasy 1i.

W czasie przerwy uczniowie mieli możliwość zwiedzania wystawy udostępnionej w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu.

Warsztaty pozwoliły nawiązać cenne kontakty oraz zachęciły do zakładania w przyszłości własnych firmy.

• Marek Pułka