IV Dzień Logistyka w "Konarskim"
18-12-2013

„Systemy logistyczne” to hasło, pod którym 18 grudnia 2013 roku odbył się kolejny już Dzień Logistyka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie.

Na uroczystości szkoła gościła przedstawicieliWyższej Szkoły Biznesu, mieszczącej się w Dąbrowie Górniczej, z którą 12 czerwca 2013 roku „Konarski” zawarł Umowę o Patronacie Naukowym. Dzięki patronatowi WSB Technikum nr 1 otrzymuje pomoc w zakresie opracowywania programów kształcenia, wsparcie nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, możliwość dokształcania uczniów oraz ich uczestnictwa w warsztatach, wykładach, projektach, a także praktykach organizowanych przez uczelnię.

Zaproszeni goście, czylidr inż. Paweł Sobczak, dr Marcin Lis,mgr inż. Sebastian Korzeniowski,mgr Anna Giertler, nauczyciele oraz uczniowie technikum logistycznego spotkali się w sali konferencyjnej, gdzie uroczystego rozpoczęcia IV Dnia Logistyka dokonała pani wicedyrektor Elżbieta Grad.

Podczas tego dnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładach, poszerzających ich wiedzę zawodową oraz w zajęciach warsztatowych, kształtujących umiejętności przyszłych logistyków:

• System kodowania - GS1

• Podejście do jakości na przykładzie Toyoty

• „Lider, błazen, kozioł ofiarny”- warsztat z budowania efektywnego zespołu

Dodatkowo uczniowie mogli dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która przygotowała i udostępniła specjalne materiały informacyjne.

Uczniowie mieli również możliwość wykazania się zdobytą wiedzą i umiejętnościami podczas zorganizowanych konkursów. Przedstawiciele klas najpierw rozwiązywali test, dotyczący wiedzy logistycznej, a następnie brali udział w konkursie praktycznym, polegającym na wykonaniu zadania magazynowego. Polegało ono na przygotowaniu jednostki logistycznej zgodnie z dołączonym drukiem WZ oraz oznaczeniu poszczególnych opakowań nalepkami ostrzegawczymi. Ocenie podlegały: poprawność wykonania, przestrzeganie zasad BHP oraz czas.

Z testem teoretycznym najlepiej poradził sobieMarcin Sosnowski z klasy 4L, natomiast zadanie magazynowe najlepiej wykonali reprezentanci klasy 2L w składzie:Dawid Śladkowski,Arkadiusz Grzyb orazKamil Dziub.

Rywalizacja uczestników wywołała duże emocje wśród dopingujących kolegów i koleżanek z poszczególnych klas, a tym samym przyczyniła się do dobrej zabawy wszystkich zebranych.

Obchody IV Dnia Logistyka zakończyły się podsumowaniem całej uroczystości, omówieniem i rozstrzygnięciem obu konkursów oraz wręczeniem nagród zwycięzcom. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych:Elżbieta Grad, Jolanta Tompolska iBartosz Grudzień, a także prowadzący ją uczniowie -Katarzyna Zięba iBartosz Gil.

• Bartosz Grudzień