Logistycy w Śląskim Centrum Logistyki w Gliwicach
24-05-2018

W dniu 24 maja 2018 r. uczniowie klas logistycznych, biorących udział w projekcie „Kluczowe zawody – drogą do sukcesu!” wzięli udział w wycieczce przedmiotowej zorganizowanej do Śląskiego Centrum Logistyki S.A. w Gliwicach.

Śląskie Centrum Logistyki SA jest operatorem logistycznym oferującym kompleksowe rozwiązania w zakresie transportu, spedycji i logistyki. ŚCL SA jest miejscem łączenia się trzech rodzajów transportu: drogowego, kolejowego i wodnego śródlądowego.

Podstawowymi obszarami działalności spółki są magazynowanie towarów, usługi Agencji Celnej, transport i spedycja drogowa oraz przeładunki ładunków pomiędzy trzema rodzajami transportu. Firma zarządza zaawansowanymi projektami logistycznymi, jak i oferuje nowoczesne i nowatorskie rozwiązania elastycznie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Infrastruktura magazynowa jest wysoko specjalistyczna, skierowana dla wybranych gałęzi przemysłu np. chemicznego, stalowego i samochodowego. Firma posiada własną flotę pojazdów ciężarowych, które przewozy towarów do i z większości państw Unii Europejskiej. Uzupełnieniem oferty jest obsługa transportu intermodalnego.

Terminal Kontenerowy dysponuje regularnymi połączeniem kolejowymi z polskimi, niemieckimi i holenderskimi portami morskimi.

Dzięki wyjazdowi „logistycy” mogli poznać środowisko przyszłej pracy, a także zapoznać się z nowościami w świecie planowania i organizacji transportu, magazynowania w łańcuchu logistycznym.

Uczniowie mogli przyjrzeć się procesom przeładunkowym, zobaczyć najnowsze maszyny ułatwiające i wspomagające pracę człowieka, a także zajrzeć do magazynów znajdujących się na terenie Centrum Logistycznego.

• Marcin Bielecki