PROJEKTY EFS

Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie ruszył projekt „NOWOCZESNA SZKOŁA ZAWODOWA – NOWOCZESNY REGION”.

W projekcie udział bierze 20 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik INFORMATYK. Okres realizacji projektu to 01.01.2016 – 30.09.2018.

Głównym celem projektu jest wzrost jakości kształcenia zawodowego i dostosowanie metod nauczania do wymagań rynku pracy.

KORZYŚCI DLA UCZNIA:

• Blended e-learningowy kurs doradztwa zawodowego (32 godziny zajęć);
  • Warsztaty kompetencji informatycznych i naukowo-technicznych (15 godzin zajęć);
  • Kurs z języka obcego w zakresie tematyki zawodowej (30 godzin zajęć);
  • Warsztaty dotyczące nowoczesnych rozwiązań w branżach zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami regionu (24 godziny zajęć);
  • Warsztaty z elementami kształcenia dualnego z udziałem przedsiębiorców (20 godzin zajęć);
  • Warsztaty postaw przedsiębiorczych i kreatywności (32 godziny zajęć);
  • Warsztaty kompetencji matematycznych (20 godzin zajęć);
  • Indywidualne specjalistyczne kursy zawodowe w branżach zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami regionu;
  • Zbiorowe specjalistyczne kursy zawodowe w branżach zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami regionu;
  • Płatne praktyki i staże dla uczniów.

KORZYŚCI DLA NAUCZYCIELA:

• Praktyki dla nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego;
  • Seminaria tematyczne z elementami warsztatowymi dla nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego;
  • Warsztaty branżowe dla nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego;
  • Warsztaty z doradztwa zawodowego metodą blended e-learningową dla nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego;
  • Doskonalące kursy zawodowe dla nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego;
  • Wizyty studyjne dotyczące kształcenia dualnego.

KORZYŚCI DLA SZKOŁY:

• Wyposażenie pracowni dydaktycznych.

Lider projektu:

Województwo Świętokrzyskie – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy.

Partnerzy:

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp.z o.o.

Gmina Kielce - Centrum Kształcenia Praktycznego

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Współpraca:

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Dualny system kształcenia zawodowego w Szwajcarii - wizyta studyjna

Warsztaty z kompetencji matematycznych oraz kurs języka obcego w zakresie tematyki zawodowej

Blended e-learningowy kurs doradztwa zawodowego

Uczniowie Konarskiego na stażach

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Priorytet 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.5 Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego oraz kształcenia ustawicznego, Poddziałanie 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.