PROJEKTY EFS

Szkoła Kluczowych Kompetencji

SKKMatematykaTechnologia informacyjnaJęzyk rosyjskiPrzedsiębiorczość

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Paulina Haja - Podstawy przedsiębiorczości - autorski program kształtowania kompetencji kluczowych

Wakacyjny Obóz Naukowy z Podstaw Przedsiębiorczości

Koła naukowe w zakresie przedsiębiorczości

W dniu 13 listopada 2009 roku uczniowie klas 1E, 1H, 2T, 2I wzięli udział w zajęciach kół naukowych w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji. Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Nauk Humanistyczno Przyrodniczych w Sandomierzu. Podczas zajęć prowadzonych w grupach uczniowie kształtowali i doskonalili kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, matematyki, języka rosyjskiego i technologii informacyjnej.

Autoprezentacja w teorii

W ramach realizacji tematu - "Prezentacja w teorii" uczniowie według określonego planu przygotowali i przedstawili swoją krótką autoprezentację. Głównym celem autoprezentacji jest spowodowanie, by inni postrzegali nas w pozytywny sposób. Jeżeli wywrzemy na ludziach pozytywne wrażenie w czasie pierwszego spotkania, to wydamy im się na pewno bardziej kompetentni i atrakcyjni, i tym samym zwiększą się nasze szanse, że pozytywnie odniosą się do naszych starań o pracę. Autoprezentacja - w psychologii to sposób, w jaki każdy człowiek poprzez swoje wypowiedzi, zachowania i sygnały niewerbalne komunikuje na zewnątrz kim jest, albo za kogo chciałby być uważany. Wielu uczniom udało się po raz pierwszy sprostać takiemu zadaniu. Musieli poradzić sobie ze stresem, wykazać się przedsiębiorczością, asertywnością i odwagą. Najbardziej odważny uczeń wystąpił przed kamerami.

Paulina Haja, Tomasz Seweryn

Multimedia i grafika komputerowa w korelacji z przedsiębiorczością

W ramach projektu "Szkoła Kluczowych Kompetencji" autorski program z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości realizowany jest w korelacji z innymi przedmiotami tj. multimedia i grafika komputerowa, język angielski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Na przedmiocie multimedia i grafika komputerowa w okresie od listopada 2009 roku do stycznia 2010 roku zrealizowano następujące tematy:

1. Graficzne efekty specjalne.

2. Tekst w grafice rastrowej.

3. Grafika na strony WWW.

4. Projektowanie reklamy swojej firmy.

5. Tworzenie bannerów reklamowych.

W wyniku przeprowadzonych zajęć uczniowie nabyli wiedzę i umiejętności, które pozwalają im:

- stosować wybrane efekty specjalne podczas obróbki grafiki reklamowej,

- ustalać właściwe parametry wybranych efektów,

- stosować tekst w grafice rastrowej,

- formatować i edytować tekst w programie do obróbki grafiki,

- rozumieć informacyjną rolę tekstu w grafice reklamowej,

- wykazywać poczucie estetyki w zakresie doboru parametrów atrybutów tekstu,

- dobrać parametry grafiki przeznaczonej na strony WWW,

- charakteryzować cechy grafiki wykorzystywanej w serwisach internetowych,

- charakteryzować grafikę reklamową,

- utworzyć projekt reklamy wybranego produktu,

- stosować fotomontaż i efekty specjalne podczas realizacji projektu graficznego,

- zapisywać projekty w różnych formatach graficznych,

- utworzyć banner reklamowy za pomocą metod animowania obiektów wektorowych,

- skonstruować scenariusz animacji reklamowej.

Efektem końcowym nabytych umiejętności jest samodzielne opracowanie reklamy swojej firmy w branży informatycznej.

Paulina Haja - Podstawy przedsiębiorczości

Artur Śliz - Multimedia i grafika komputerowa

Zajęcia szkolne w ramach Kół Naukowych

Koła Naukowe w zakresie przedsiębiorczości - Sandomierz

Mobilny Instytut Kompetencji - przedsiębiorczość

Trzecia edycja Kół Naukowych

Enter Your Future - Krok w przyszłość

Spotkanie z lokalnym pracodawcą w rozmowie kwalifikacyjnej

Sędzia Sądu Rejonowego w realizacji projektu SKK

W dniu 24 stycznia 2011 roku w sali konferencyjnej odbyła się lekcja z udziałem sędziego Sądu Rejonowego w Jędrzejowie. W spotkaniu uczestniczyli min. uczniowie klasy 3I w ramach projektu - "Szkoła Kluczowych Kompetencji" w zakresie przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Jeden z tematów projektu dotyczy problemu biznesu etycznego i nieetycznego. Sędzia Adam Struski podczas lekcji poruszył zagadnienia związane z zachowaniami etycznymi i nieetycznymi w prowadzeniu działalności gospodarczej, korupcją, lobbingiem, mobbingiem, problem odpowiedzialności etycznej przedsiębiorcy wobec innych podmiotów, prawne skutki zachowań korupcyjnych szczególnie w branży informatycznej.

Usługi finansowe w praktyce

Przedsiębiorstwo Symulacyjne w ramach Szkoły Kluczowych Kompetencji